KONST / Litografier / Litografier 8102104
*
nr 810 2104
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
Litografier, 3 st, Stig 'Slas' Claesson, Stockholmsmotiv, bladets mått: 34 x 48 ca, -69
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2013
kl 19:17:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 14:21:15
1
700 kr
25/2 18:50:47
2
800 kr
25/2 19:05:30
1
1.000 kr
25/2 19:12:34
3
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Läs mer om Stig Claesson Slas
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier motiv från stockholm stig claesson slas stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48
*
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Läs mer om Stig Claesson Slas
nr 810 2104
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
Litografier, 3 st, Stig 'Slas' Claesson, Stockholmsmotiv, bladets mått: 34 x 48 ca, -69
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 14:21:15 | 1 | 700 kr |
25/2 18:50:47 | 2 | 800 kr |
25/2 19:05:30 | 1 | 1.000 kr |
25/2 19:12:34 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, mÃ¥lare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.Läs mer om Stig Claesson Slas
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier motiv från stockholm stig claesson slas stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48